Problem z Wielkim Multimedialnym Słownikiem... PWN Oxford
Thread poster: elszka
elszka
elszka

Local time: 17:48
Polish to English
+ ...
Apr 11, 2021

Koledzy/Koleżanki tłumacze,
czy komuś z Was też nagle przestał działać na Windows 10 Wielki multimedialny słownik angielsko-polski polsko-angielski PWN-Oxford na pendrive? Działał na tym systemie przez rok i z dnia na dzień padł, próbowałam już wszystkiego, ale nie można go ani zainstalować ani uruchomić z pena (problem jest chyba z bibliotekami C++ albo jakimiś zabezpieczeniami).

Nie pamiętam, z którego roku jest moja wersja (ale raczej starsza niż 2018
... See more
Koledzy/Koleżanki tłumacze,
czy komuś z Was też nagle przestał działać na Windows 10 Wielki multimedialny słownik angielsko-polski polsko-angielski PWN-Oxford na pendrive? Działał na tym systemie przez rok i z dnia na dzień padł, próbowałam już wszystkiego, ale nie można go ani zainstalować ani uruchomić z pena (problem jest chyba z bibliotekami C++ albo jakimiś zabezpieczeniami).

Nie pamiętam, z którego roku jest moja wersja (ale raczej starsza niż 2018), ale czy ktoś może kupował ostatnio tę z 2018 i może powiedzieć, czy w praktyce dobrze działa z Windowsem 10? Nie wiem, czy jest sens kupować nowszą wersję.

Dodam tylko, że wszelkie metody uruchomienia go znalezione poniżej nie działają.
https://forum.pclab.pl/topic/938360-pwn-oxford-dictionary-unable-to-open-data-reinstall-program-aktualizacja-nie-pomogła/
https://answers.microsoft.com/pl-pl/windows/forum/windows_10-windows_install-winpc/windows-10-blokowanie-instalacji-oryginalnego/183d53f9-74d8-4ff6-af22-f82ecbe26f4a
Collapse


 
Andrzej Mierzejewski
Andrzej Mierzejewski  Identity Verified
Poland
Local time: 17:48
Polish to English
+ ...
Możliwa przyczyna Apr 12, 2021

Znam ten problem z przypadku zbioru fotografii rodzinnych zapisanych na pendrajwie. Diagnoza firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych z pamięci komputerowych: podejrzenie przegrzania struktury układu scalonego. Zdaniem tej firmy, zdarza się tak, gdy pendrajw w ogóle nie jest odłączany od komputera. Jest zasilany przez cały czas, a obudowa jest zbyt gruba i słabo odprowadza ciepło. Jeżeli tak jest w tym przypadku, to nic nie da się zrobić.

W każdym razie sugeruję zl
... See more
Znam ten problem z przypadku zbioru fotografii rodzinnych zapisanych na pendrajwie. Diagnoza firmy zajmującej się odzyskiwaniem danych z pamięci komputerowych: podejrzenie przegrzania struktury układu scalonego. Zdaniem tej firmy, zdarza się tak, gdy pendrajw w ogóle nie jest odłączany od komputera. Jest zasilany przez cały czas, a obudowa jest zbyt gruba i słabo odprowadza ciepło. Jeżeli tak jest w tym przypadku, to nic nie da się zrobić.

W każdym razie sugeruję zlecić diagnozę (powinna być bezpłatna) takiej firmie w twojej okolicy - adresy w internecie.

W międzyczasie możesz korzystać ze słowników internetowych.

HTH
Collapse


 


To report site rules violations or get help, contact a site moderator:

Moderator(s) of this forum
Monika Jakacka Márquez[Call to this topic]

You can also contact site staff by submitting a support request »

Problem z Wielkim Multimedialnym Słownikiem... PWN Oxford






TM-Town
Manage your TMs and Terms ... and boost your translation business

Are you ready for something fresh in the industry? TM-Town is a unique new site for you -- the freelance translator -- to store, manage and share translation memories (TMs) and glossaries...and potentially meet new clients on the basis of your prior work.

More info »
Trados Studio 2022 Freelance
The leading translation software used by over 270,000 translators.

Designed with your feedback in mind, Trados Studio 2022 delivers an unrivalled, powerful desktop and cloud solution, empowering you to work in the most efficient and cost-effective way.

More info »